هومکس

دربارۀ هومکس:

اغلب با گذر زمان، شکل و شمایل خانه‌ها به علاوه فرم و مصالحی که در آنها به کار می‌رود تغییر می‌کند؛ از این رو برای خانه‌ای قدیمی که سال‌یانی از ساخت آن می، گذرد، دیگر تغییر مبل و دکور خانه کافی نیست و لازم است یک نوسازی اساسی انجام شود. صاحب خانه‌هایی که خانه‌های خود را اجاره می‌دهند برای حفظ قیمت واقعی خانه و استقبال مستأجر لازم است هرچند سال یک‌بار دستی به سروگوش خانۀ خود بکشند.

در طول تاریخ خانه‌ها به دلیل نیازهای گوناگون با تغییراتی مواجه شدند. این نیازها را می‌توان به دو دستۀ اجباری و اختیاری تقسیم نمود. نیازهای اجباری شامل مسائلی از قبیل ویرانی‌های ناشی از وقوع جنگ، حوادث طبیعی، مهاجرت‌های اجباری و … می‌باشد. درحالیکه علت اصلی نیازهای اختیاری، ناشی از ارتقاء ابنیه و یا تنوع طلبی و گرایش به زیبایی‌طلبی افراد می‌باشد.

با بررسی تاریخ ایران به این مسئله پی می‌بریم که خانه‌ها از حدود سال 1270 شمسی با استفاده از محاسبات علمی و مهندسی ساخته شده‌اند. این خانه‌ها به دلیل پیشرفت علم و نیز ضعیف بودن سازه‌ها، نیاز به نوسازی پیدا کرده‌اند؛ چرا که این سازه‌ها نیاز به تغییر اساسی داشت. موادّی که برای نوسازی استفاده شده است، در این برهۀ زمانی با استفاده از آجرهای پخته‌شده و آهک بود.

بعد از گذشت 30-20 سال (بعد از نوسازی اولیه) همان ابنیه‌ها به دلیل افزایش جمعیت و افزایش ظرفیت جمعیت‌پذیری شهرها، نیازمند ایجاد تکنولوژی جدیدی در ساختمان‌ها بودند که در این زمان موادی همچون فولاد و تکنولوژی جدید جوشکاری در بازار ایران ورود کردند. در واقع می‌توان این دوره را دوره‌ی دوم نوسازی نامید که از حدود سال 1335 تا 1350 شمسی به طول انجامید.

بعد از ویرانی‌های ناشی از جنگ ایران و عراق، سیاست‌های کلی بر نوسازی ابنیه بنا شد. همچنین افزایش جمعیت در این دوره بر سرعت اجرای این سیاست تأثیر گذاشت. در این دورۀ سازندگی، مباحث شهرسازی به صورت کلان و نیز ساخت ابنیه به صورت خرد مورد توجه ویژه‌ای قرار گرفت. همچنین نیز این دوره تا حدود سال 1390 به طول انجامید.

«هومکس»، سایتی در زمینه‌های زیر می‌باشد:

– بازسازی، تعمیرات و نگهداری ساختمان
– فروشگاه مواد ساختمانی
– اخبار و تازه‌های جامع معماری
– همچنین ایجاد «بسته‌های بازسازی» و ارائۀ خدمات فروش و بازسازی در قالب بسته‌های مذکو

شماره تماس :26640540-021

ایمیل: email@homex.co

آدرس: قلهک خ یخچال خ فکوریان نبش بن بست قزلباش پلاک ۲۷ واحد homex

کد پستی: 1673875613

اطلاعات بیشتر ...
فیلـتر

نمایش دادن همه 2 نتیجه